Jangan Jadi Mangsa Scam Pinjaman Peribadi!

Jangan Jadi Mangsa Scam Pinjaman Peribadi!

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 276 total)
  • Author
    Noor
    Guest

Sy ada mohon loan, syarikat di penang. Loan diluluskanMula dia kata kena urus stamping dokumen, buat sendiri atau mereka tolong. Sebab jauh sy minta mereka buatkan. Kena 210. Lps dh siap stamping dorg bg dokumen utk sign dgn cop jari then whatsapp pic dokumen yg dh sign tu. Lepas tu tunggu atasan call utk verified dan lepas tu duit akan transfer ke akaun. Masa proses verified dia cakap kena uruskan pasal sst pulak, 10% nilai loan ada 2 keping, dia minta uruskan dengan lawyer yg dia lantik..amount kena bayar 800. Sy cakap takde bgtau pun pasal ni masa nk apply loan. Dia minta uruskan sebelum duit boleh transfer masuk dan duit yang digunakan utk urusan sst tu nanti akan dia bagi sekali. Sy nak tau betul ke ada proses macam yg dikatakan tu. Nanti melopong pulak bila dh bayar rupanya scammer. Dhla agreement tu dh sign tp send gambar jela..apa yang perlu saya buat

Anonymous
    Guest

Sama la Kita ni…

Anonymous
    Guest

Betul tuan..
    Ada ke patut kita loan15k
    Saya sudah sampai 26 k masih approve loan saya..Lg minta 6k utk validation lawyer..duit boleh refund balik jadi tak jadi bank in 6k tu.saya pikir lebih dari loan saya ni kenapa bru sedar..menyesal pun tiada guna sendiri bodoh..

Anonymous
    Guest

Saya Apply Ada ke bayar lawyer Sampai 4k
    Tp cakap boleh refund.bikin senang hati je..

Anonymous
    Guest

Sama lain nasib kita ni..

Anonymous
    Guest

Nasib kamu cepat sedar..tuan.
    Dia tak kacau kmu lagi kalau cancel loan.

Anonymous
    Guest

Saya pun rugi 26 k skg ni

George
    Guest

Saya nak minta sekarang ni utk selasai hutang orang saya pinjam secepat mungkin..kalau dapat nak loan 50k ikat 10

Anonymous
    Guest

Saya Apply Ada ke bayar lawyer Sampai 4k
    Tp cakap boleh refund.bikin senang hati je.scoring 100%masih minta duit kita..

George
    Guest

Betul ke macam tu..dia ugut kmu ke tuan..
    Saya Apply loan kat nnc credit..Sama juga kes macam sampai habis 26k duit lesap..itu pun pinjam org..

Hari
    Guest

Boleh pm saya?

Vinah yungkim
    Guest

Selamat pagi.. Nak tanya ni united capital credit wujud atau scamer.. Saya pnjm 10k tapi di minta bayar rm2000 utk confirmation cancellation aggrement

Insan malang
    Guest

Nampak nya saya pun dah terkena dengan company credit solution personal loan,mula mintak 400 untuk bayar surat agreement peguam,lepas tu nak tunggu dia masukkan duit pinjaman tu mintak pulak 1600 tapi bayar 800 je nak aktifkan akaun bank,ada sapa2 kenal company ni

Insan malang
    Guest

Nampak nya saya pun dah terkena dengan company credit solution personal loan,mula mintak 400 untuk bayar surat agreement peguam,lepas tu nak tunggu dia masukkan duit pinjaman tu mintak pulak 1600 tapi bayar 800 je nak aktifkan akaun bank,ada sapa2 kenal company ni

Mia
    Guest

Sy bulan lepas baru kene. Terdesak nk pakai duit. Terbang rm2600. Sape2 ada yg pernah berurusan dgn MBSEasy loan tu x?

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 276 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Login Register