Jangan Jadi Mangsa Scam Pinjaman Peribadi!

Jangan Jadi Mangsa Scam Pinjaman Peribadi!

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 276 total)
  • Author
    Anonymous
    Guest

R&B easy loan ke boss?

Asma
    Guest

Sy pun pernah kena tipu..mula mula ingt betul byr 70 tuk dokumen. Lps tu kena byr 1insuran sbb nk comfirm bulh byr ke x..dh byr mitk lagi 880tuk peguam ktoyo..lps tu cuba topty credit..kena tipu gak..ckp xyah byr ape ape..lulus dokumen mtk 680 sbb kena byr duty stem..dh bankin..eh mtk plk..1440..nasib baik la sy sempt sedr..die suruh byr sy berkeras xnk byr..kalu x xtau laa

Asma
    Guest

Sy pun nak tyer..R&B loan ni betul ke scammer

Saerah hashim
    Guest

Saya nak kongsi satu cerita,nasib baik la Saya Tak bank duit jaminan dulu,klu Tak sah kena tipu company magnate sdn berhad ,alamat putra Jaya,buat temuduga Kat ofis nak sign agreement,siasat pun siasat ofis tu Tak ujud pun…..Hari2 kwn..klu company betul lebih baik wall in dulu .jgn byr apa2

Ara
    Guest

Saya terkena dengan scammer pinjaman wang berlesen msia fast loan sdn bhd. Seorang perempuan cina Vivi dan lelaki cina Steve selepas loan approved telah minta Saya want jaminan sebanyak RM 857. Setelah itu janji pinjaman masuk akaun dalam 45 minit. Tetapi sebaliknya berlaku, Steve minta wang repayment 6 bulan kononnya untuk pastikan rekod bayaran pinjaman can dan akan dipulangkan sekali dengan pinjaman. Setelah bayar repayment, Steve janji 30 minit pinjaman, wang cagaran, dan 6 bulan repayment akan masuk dalam akaun bank. Kemudian ada masalah lain menyebabkan want tidak berjaya dipindahkan kerana scoring tidak capai 100%. Steve minta but bayaran hampir 2k lagi. Saya minta cancel pinjaman Steve kata tunggu 6 bulan. Berhati I pinjaman online adalah scammer.

Claire
    Guest

Saya ada buat pinjaman dekat company rainbowray. Mula mnta 350 utk byr lawyer lepas tu mnta 1200 utk buka acct sbb diorg tak bleh bank in duit. Dh byr 1200 mnta lg 1600 utk byr krajaan katanya. Sya tknak byr terus ada no lain ckap dr phak colector nak cari sya. Apa sya kna buat? Report polis dah buat.

Anonymous
    Guest

Sya baru cuba

Mirul
    Guest

Saya pon telah tertipu oleh syarikat golden fast… Mula pihak mereka meminta 300 utk siapkan agreement konon nya akan dipulangkan semula selepas aggreement di sign kemudian lepas dikatakan lulus mereka meminta 870 sebagai cagaran utk clearkan pending loan nasib baik kawan saya sempat beritahu saya ni semua scam kalau tidak habis duit saya

Mirul
    Guest

Dia cari ada cari atau jumpa awak ke lepastu

MOHAMAD FIRDAUS BIN MAZLAN
    Guest

Assalamualaikum sape sini tahu pasal ipinjaman apps yg dekat Google adakah ia scammer? Boleh bagitau sape dh kne yg mohon pinjaman dlm apps

iPP
    Keymaster

Hai, sila dimaklumkan bahawa laman web kami, iPinjaman Peribadi, tiada apa-apa kaitan dengan apps iPinjaman. Kami telah menerima ramai rungutan daripada pengguna apps iPinjaman dan sekadar kita tahu, syarikat yang menguruskan apps iPinjaman tidak mempunyai lesen sah di bawah KPKT. Kami menggalakkan anda memohon pinjaman daripada syarikat yang tersenarai di laman web IPP sahaja untuk menjaga keselamatan diri.

aj
    Guest

mcm saya pun tertipu sbb ada minta wang jaminan,pastu scroe ctos rendah byr lg,pastu fuit dsekt ole kerajaan
    nama syarikat AA capital holdings sdn bhd.bodohnya saya,dan betul saya tambh berhutang

kena tipu
    Guest

saya pon kena tipu juga oleh syarikat bunga pertiwi beringat lah pada yg belom kena mcm saya bodohnya saya percaya dia orang hidup2 syarikat kat melaka

Anonymous
    Guest

hati2 ja , sya sdh kena huhuhu

Sandra
    Guest

Dia ad ugut awak tak? Pastu dia ada cari awak tak sehingga sekarang. Apa yg awak buat?

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 276 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Login Register