Jangan Jadi Mangsa Scam Pinjaman Peribadi!

Jangan Jadi Mangsa Scam Pinjaman Peribadi!

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 276 total)
  • Author
    Sandra
    Guest

Saya juga pernah buat dengan syarikat rainbowray sdn bhd. Mula2 suruh byr lawyer rm400,pastu ckp dlm 3 jam duit masuk..tak smpai 3 jam wssap kena byr rm1800 pula sbb xboleh nk proceed duit..saya rasa kena tipu saya xbyr. Pastu skrg ni main ugut2 pulak.. ap perlu sya buat? Report polis dh buat.

Emin Rumpitau
    Guest

Mohon bantuan, siapa yang tahu ni syrikat Duit sekarang? Ada ka benar ia syarikat pinjaman wang?

Emin Rumpitau
    Guest

Mohon bantuan, siapa yang tahu ni syrikat Duit sekarang? Ada ka benar ia syarikat pinjaman wang?

NJ
    Guest

Saya ditipu dengan rnbeasyloan sebanyak RM16.8k dan akhirnya saya give up dah sedar yang saya memang ditipu dan takkan dapat duit saya. Apa yang diceritakan oleh semua ni saya lalui. Bila dah nak lulus, memang dia akan kata sentiasa ada masalah

rahsia
    Guest

sama macam kes saya .. rainbowray sdn bhd siap minta rm1200 untuk other acc . 350 dah dibankin siap debt collector ws saya ugut n sebar maklumat dekt laman sosial FB . apa yg perlu sye buat ?? report apa semua dah buat ..

Ainul
    Guest

hai, saya ada cuba meminjam daripada 7 Alis Kredit Sdn Bhd. Katanya saya perlu bayar rm408 untuk cukai stamping dan saya bayarlah. lepastu mereka ckp transaksi pinjaman dalam proses tapi skor kredit rendah dan saya perlu bayar rm1200 untuk naikkan skor kredit. Tapi saya tak bayar sbb saya mmg takda duit dah. Dia cakap akan bawa pergi mahkamah. Boleh dipercayai ke? sbb saya masih takut-takut lagi ni.

rahsia
    Guest

ada . dye ugut dengan debt collector dan ingin menyebarkan maklumat saya dilaman sosial fb .

rahsia
    Guest

sampai sekarang ke rainbowray ugut awak ? apa yang awak buat ?

Edin
    Guest

Bos syarikat MBS EASY LOAN SDN BHD WUJUD Ka bos .. tlong2 dlu orang susah

Azizul Bin Ismail
    Guest

Jika permohonan sy telah diluluskn adakah benar sy perlu melantik peguam untuk penyediaan aggrement?

Anonymous
    Guest

saya pon baru cuba rnb easy loan. Dia ada mntk kad bank ke?

iPP
    Keymaster

Hai Azizul, biasanya syarikat pinjaman berlesen akan menyediakan perjanjian pinjaman tanpa membabitkan peguam luar yang dilantik oleh pemohon. Adakah syarikat tersebut meminta anda mencari peguam sendiri, ataupun membayar yuran guaman kepada mereka?

iPP
    Keymaster

Hai Edin, syarikat tersebut tidak tersenarai di IPP, jadi kita tidak boleh mengesahkan kewujudannya. Kami menggalakkan anda memilih antara syarikat yang tersenarai di IPP untuk ketenangan minda.

Mangsa
    Guest

Saya ditipu oleh scammer, dan terjerat dengan ah long(yg mengaku) tp saya tiada apa2 perjanjian sign atau berjumpa.. cuma kena buat test payment berkali2.. dan ramai dari mereka memaksa saya utk buat test payment sehinggakan saya kerugian sebanyak rm 26k.. laporan polis sudah dibuat, dan mereka ini mengaku diri sebagai ah long mengugut keluarga, tempat kerja saya.. mohon anda semua berhati2 dengan scammer ini..

Aa
    Guest

Kena tindakan undang2 ke klu cancel

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 276 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Login Register