Adakah Anda Pinjam Daripada Syarikat Peminjam Sah?

Adakah Anda Pinjam Daripada Syarikat Peminjam Sah?

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 138 total)
  • Author
    Jj
    Guest

Dah berapa bayar??

Jj
    Guest

Dah berapa bayar??

Jj
    Guest

So ape jadi.. Dapt duit loan x??

Mohd faizal bin mat ali
    Guest

Kenapa harus buat harus buat bayaran stamps duty contoh pinjam 20000 jumlah stamps duty dalam 650 adakah perlu bank in stamps duty ni kepada pemberi pinjaman berlesen

Anonymous
    Guest

Betul kah..apa nama syarikat mereka tu.saya pun mau tau dng lebih lanjut..takut pla kena tipu..

Anali
    Guest

Hong she sdn bhd nie boleh cye ker?frst die mntk rm600 utk stamping lhdn(die ade bg copy lhdn)..person inchrge nie kt penang…pastu hq ktenye call dri kl kate perlu byr rm2000 utk sst..sst tu utk dibyr kpde gov..muskil sye

amir
    Guest

asalam , ada tak siapa2 pernah loan dengan syarikat maju jaya money lender sdn bhd ? sebab sy baru nak apply dengan diorang . Pinjam rm5000 , dapat rm4520 lepas tolak stamping fee dan processing fee . Bulananan pula RM510 utk 12 bulan . atau RM255 utk 24 bulan .

ada yang tahu detail tak sama ada company ni berdaftar dengan ppw atau ni ahlong sebenarnya ?

Azlan
    Guest

Assalamualaikum…sy azlan
    Sy baru je mohon loan peribadi rm10k ..pertama dia minta bayar duit runner RM70 selepas tu baru dia minta plk bayaran test payment sbb sy baru pertama kali buat loan dgn syarikat ini..dia minta Rm221

Safinah
    Guest

Saya bnyk kali kena dgn syarikat pinjaman yg mtk stamp duty…ada 400 lah..terbaru ni 500 tp sy cancle wat loan …tp still kacau sy naik fed up saya dibuatnya!org nk cr penyelesaian tp depa ni wat loan ada stamp duty plak…adakh syarikat yg mengenakan stamp duty itu sah berdaftr dgn KPKT??

ali
    Guest

nak tanye ade sape2 tau Hong she sdn. bhd nie blh cayer ke??

iPP
    Keymaster

Hai, kami mempersilakan anda tanyakan soalan anda dalam Group FB kami “Awas Scam Malaysia” (https://www.facebook.com/groups/awass.my). Di sana terdapat komuniti aktif yang mengongsikan cerita scam dan mungkin boleh membantu anda.

Anonymous
    Guest

Hai saya nak tnya betul tak kita buat pinjaman tpi kita harus byr sst dan mereka akan pulangkan balik bersama duit loan tu? Saya risau saya ditipu kerana account whatsapp dia betukar syarikat dan nama dia pun. Dah sign aggrement pun msih susah nak dapat.

Naura
    Guest

Hai saya nak bertanya betul ke kalau kita dah lulus dan sign aggrement perlu membayar sst? Dan mereka kata akan kembalikan wang tersebut brsama2 loan trsebut. Saya risau kerana acc whatsapp business dia berubah syarikat dan nama dia pun berubah. Adakah saya skrng ditipu?

Naura
    Guest

Adakah dia suruh membayar sst?

Amin
    Guest

siapa person incharge tu?

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 138 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Login Register