Adakah Anda Pinjam Daripada Syarikat Peminjam Sah?

Adakah Anda Pinjam Daripada Syarikat Peminjam Sah?

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 138 total)
  • Author
    Dk Ani salwa pg jamek
    Guest

Saya seorang peminjam wang berlesen.masalah saya adalah saya meminjam sebanyak rm 5000 dalam tempoh 3 tahun.setiap bulan saya perlu membayar rm 394.Jadi jumlah kesemua yg perlu di bayar rm 394 ×36 bulan melebihi wang pokok iaitu rm 14184.lagi pun saya hairan mengapa setiap peminjam lain pembayarannya macam saya kena bayar rm 394 sebulan kemudian kawan saya pula meminjan samalah rm 5000. Tapi kena bayar rm 294 sebulan ×36 bulan.satu lagi kawan saya sama juga pinjam rm 5000 kena bayar rm 344 ×36 bulan.adakah syarikat ini menipu.

siti
    Guest

saya buat pinjaman loan dengan syarikat Duta Satu Enterprise. saya buat loan 10k tapi perlu bayar Rm538 sebagai hold transfer for loan. saya dah bayar rm5883 tu lepas tu dapat call kata kena bayar 1500 dulu sebab saya first tim e buat loan dgn syarikat pinjaman under kpkt. dia kata semua syarikat sama kena bayar gak macam ni… lps tu skrg saya tak tahu lah nak bayar ke tak 1500 tu.

khairul
    Guest

syarikat 7 alis credit sdn bhd ni mcm mn pulak?ade sesiapa pernah berurusan tak?

Mona hara
    Guest

Saya pun sama dh bnyk kli apply loan dgn pinjaman berlesen setiap kli loan approve msti dia mnta saya tggung itu ini mula2 ckp xda kos apa2 byaran tp ada juga saya byr mcm wang jaminan stamp duty lh tp at the end agen lost cntac nmpak sngat mnipu skrg susah btul nk cari syarikat yg btul2 jujur blh bntu org susah mcm kt ni kn

Mona hara
    Guest

Ni mmng scammer sis Sya juga pnh kna mcmni dia org ni pemalas xnk kja ni lh kja pling sng tipu org tgok lh nnti allah bls dosa dia dgn cash

iPP
    Keymaster

Hai, kami mempersilakan anda tanyakan soalan anda dalam Group FB kami “Awas Scam Malaysia” (https://www.facebook.com/groups/awass.my). Di sana terdapat komuniti aktif yang mengongsikan cerita scam dan mungkin boleh membantu anda.

rad
    Guest

sapa pernah buat loan dengan sutera solaris gemas??bole share feedback??ok tak syarikat tu??

rad
    Guest

sapa pernah buat loan dengan sutera solaris gemas??bole share feedback??ok tak syarikat tu??

Erny hasana binti hassan Erny
    Guest

Sape pernah buat pinjaman dgn pioneer brilliant enterprise.asyik mnta duit.setem duty rm450 dh byr mnta lg untk insurans rm1692 bkn 1 insurans utk 2 sy kena byr rm1692.nk cancel tp dorg x bagi blk duit yg dh byr.

AA
    Guest

indera jaya penang di ayer itam ka?

Todak123
    Guest

pioneer brilliant enterprise tu mmg scammer ke..

Anonymous
    Guest

Minta tolong stop berurusan dngn company ni..Kawan dh kena semalam..burn 19k..

Noor
    Guest

Nak tanya, kalau kita apply loan dan lulus, dia dh amek duit utk stamping 210, kita plk dh sign dokumen yg print sendiri tu dh send pic dokumen tu melalui whatsapp. Pastu dia mntak plk duit utk SSt rm800 tp sy tak bayar lg la. Kalau sy buat tak tau je takpe ke..ke nak kena buat report? Sy ada mntak pic dokumen yg katanya dh buat stamping lhdn tu tp memang nampak edit compare yg ori Lhdn pny. Dh dokumen crop dr pic yg sy swnd kt dorg tu. Siap ada nama model fon kt tepi huhuhu..apa patut sy buat erk. Sy cek nama company fast solution management services wujud tp no lesen lain alamat pn tak sama…base penang..tolong bantu sy

Azlina
    Guest

U loan dgn indera jaya management ka??

Azlina
    Guest

Sya d sruh byar 150 untuk register nma d lembaga hasil d pp.. Tpi klau x dpt prgi.. Lawyer drng uruskan.. Esok sya kena byar lah sdh d lmbga hasil.. Tpi sya msih ragu2 lagi…

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 138 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Login Register