Jangan Jadi Mangsa Scam Pinjaman Peribadi!

Jangan Jadi Mangsa Scam Pinjaman Peribadi!

Viewing 15 posts - 226 through 240 (of 276 total)
  • Author
    Anita
    Guest

Hi…saya ada juga buat denagn jaya pro tapi jaya pro financial. Saya buat cancellation loan itu pun banyak payment kena buat. Mula2 cancellation fees, lepas tu kena bayar utk open account. Selepas bayar open account ada lagi payment kena bayar. Katanya activation account. Slps bayar activation account kena pulak bayar perbelanjaan utk claim. Bila tanya PIC tu dah takde bayaran lagi so boleh refund. Bila dah bayar ada lagi. Pening dibuatnya sampai sekarang refund tak dapat lagi.

hambatertipu
    Guest

hi, sy rasa sy pun ditipu oleh sorang mamat cina ne.. dia tawarkan loan yang rendah interest.. 10k untuk 443/bulan.. memula dia nak bayaran rekod so kena pinjam 2k dulu, pinjaman yang dapat 1600, sy bayar baki 400.. pastu sy dah settlekan, baru bole approve 10k tu.. skrg tengah in process lagi pinjaman 10k tu. sy nak kenselkan tapi apa yg saya ptut buat kalau dia ugut saya? perlu kah saya ke balai polis sekarang?

nureen
    Guest

sy pon kena dengan kam loong..kena dalam 5k untuk byar segala mak nenek dia. sedeh la. kita nk pianjam untuk tujuan peruubatan.terdesak.

nureen
    Guest

kam loong scammer jugak ke

Anonymous
    Guest

Assalam saya hampir terkena, bila dgr kena bayar sendiri duti stem terus tak sedap hati.Install apps i-kredikom utk check syarikat tersenarai dalam kpkt dan apps Semak Mule CCID dr pdrm utk check no telefon atau nombor pendaftaran syarikat pernah ada aduan kepada pihak polis.

Anonymous
    Guest

Awak kena nama company apa

Anonymous
    Inactive

Scam case semakin byk ni…

Nurulain
    Participant

Siapa yang pernah berurusan dengan syarikat pinjaman wang berlesen Golden Star dekat Sitiawan Perak. saya pun diminta RM200 utk processing fee, lepas tu RM800 utk SST, lepas tu RM1300 untul aktifkan loan account. Lepas tu sekarang nak minta lagi RM1200.. gilaaa..

Duit burn habis. Nak proceed RM1200 lagi tu sangat berfikir dah sekarang. Dah lah tansfer ke personal acc lawyer dorang. Untuk jaminan agreement kena ada jaminan dari lawyer.

Syarikat Golden Star ni ada lesen SSM dan under KPKT, tapi saya nak tanya kalau2 dorang ni pernah ada aduan dan menipu.

Sy taknak proceed dan hilang duit lagi. Nak pinjam 4k.. processing fee banyak gila

Tom
    Participant

Biasa syarikat pinjaman tak kan minta u yuran seblum keluarkan pinjaman anda .klu ade Yuran pun akan tolak dari pinjaman anda dan bukan minta u duit sblum masuk duit utk u. So yg keaadaan u i rasa kena scam dah . Jgn kasi ape ape duit utk macam macam yuran … lagi pun skrg byk scammer guna company yg berlesen buat tipu …sebernahnya bukan wakil comoany tu . Klu boleh check website mereka dptkan nombor telefon office utk tanya … selamat berpuasa .

Nurulain
    Participant

No office dlm KPKT pun tak aktif.. dorang guna number office lain yang tak ada dekat website KPKT.

Memang sy sekarang nak pg balai nak report. Tapi, dorang minta surat report pula untuk dorang cover report for syarikat safety

Tom
    Participant

Jgn hirau dorg lg …confirm scam . U saje pergi report je

Hasan al bana
    Participant

Assalammualaikum nak tanya compny ni *MASTER LINK MORTGAGE LOAN* Scamm or betul sbb dia tak ada mntk bayaran tetapi dia suruh cari loyer untuk pengesahan pinjman

Hasan al bana
    Participant

Assalammualaikum nak tanya compny ni *MASTER LINK MORTGAGE LOAN* Scamm or betul sbb dia tak ada mntk bayaran tetapi dia suruh cari loyer untuk pengesahan pinjman

Yap Hui Yee
    Participant

Bolehkah saya tahu procedure you kena scam? Sebab saya juga kena scam dengan MSIA FAST LOAN SDN BHD ini. Kalau bokeh sila whatsapp saya 0167236611.

Yap Hui Yee
    Participant

Saya juga kena scam dengan MSIA FAST LOAN SDN BHD ini. Kalau boleh sila whatsapp saya 0167236611.

• This reply was modified 2 years, 8 months ago by Yap Hui Yee.
Viewing 15 posts - 226 through 240 (of 276 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Login Register