Apakah Duti Setem Pinjaman Peribadi?

Apakah Duti Setem Pinjaman Peribadi?

Pinjaman Peribadi | Selesai Masalah Kewangan Anda Forums Pinjaman Peribadi Caj Tambahan Apakah Duti Setem Pinjaman Peribadi?

Tagged: 

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • Author
    iPP
    Keymaster

Jika anda memohon pinjaman peribadi di Malaysia, anda kemungkinan besar akan diminta membayar sejumlah wang sebagai caj “duti setem”. Jika anda tak pe
    [See the full post at: Apakah Duti Setem Pinjaman Peribadi?]

Nirwan Hussin
    Guest

Sy Nirwan Bin Hussin dr kuching Sarawak. sy sekadar nk kn kepastian berkenaan dgn pinjaman wang ats talian yg sy tgh mohon. Betul ke duty setem utk pinjaman 10 k yg saya mohon tu sampai rm 550. .

iPP
    Keymaster

Hai, anda boleh mempelajari lebih lanjut mengenai duti setem pinjaman peribadi dalam artikel ini: https://ipinjamanperibadi.com.my/apakah-duti-setem-pinjaman-peribadi/

Anonymous
    Guest

Sy pnjm 3k tp diorg suh byr duit stamping duty sebyk rm400. Btl ke ni? Atau ade ke sesiapa yg pernah berurusan dengan Havasu Sdn Bhd.

yusrie sky
    Guest

tak betul

amykimy
    Guest

encik dah dpt duit yg encik pinjam dr company ni

kak lin
    Guest

saya rm400

haji makbul
    Guest

dah dapat pinjam rm2500 bayar semula selama tempoh 10 bulan total rm5000

Sungchai
    Guest

Saya pinjam 30000 duty setem 350 je tp ctos pulak rendah hadeh , nk tahu company apa roger saya 620 sebulan , 5 years

miaa
    Guest

sy ada buat pinjmn 3K tp byr stamping rm180 , btol ke

Zulfahmi96
    Participant

Boleh tahu company mana

kamn
    Participant

macamana dengan on hold payment.. duty stamp tak payah bayar tapi ada hold payment contoh sebulan ansuran rn200…hold payment 2blnx200=400..byr itu dulu baru loan keluar… kalau loan x kluar? acaner?

Daisy_D
    Participant

Setahu saya bayaran duti setem yang dikenakan ialah 0.5% sahaja daripada jumlah pinjaman. itupun tidak perlu bayar masa nak mohon pinjaman tu. syarikat pinjaman akan tolak siap2 bila duit pinjaman dikreditkan dalam akaun kita.

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Login Register