Adakah Anda Pinjam Daripada Syarikat Peminjam Sah?

Adakah Anda Pinjam Daripada Syarikat Peminjam Sah?

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 138 total)
  • Author
    Amy
    Guest

Salam,
    Tumpang tanya, saya nak tanya untuk syarikat UOB SMART SOLUTION SDN BHD. Adakah syarikat ini scammer atau betul. Sebab pihak syarikat ini ada memberitahu untuk saya membeli insuran pinjaman yang saya nak buat sebanyak RM 250k. Insuran yang mereka bagitahu adalah syarikat insuran takaful. Adakah syarikat UOB SMART SOLUTION ini boleh percaya.

alex
    Guest

saya ada buat loan dengan R&B easy loan, setekat ini mcm ok, tpi loan saya blm dapat lagi, sbb dia bagi dua cara 1 dia minta 13% daripada loan utk cagaran dan cara kedua kena cari kakitangan kerajaan utk cagaran.

Farah
    Guest

Sy pown ada jugak buat pinjmn dgn syrikt tu.. mintk 1020.. sy bnk 310 saja..dia ckp bolh bntu selebihnya..x berapa lma col blik. Dia suruh sy byr baki lgi kerana sy dh buat sistem dia smpai 2x mnjdi msalh.. jdi sepruh tu sy tidak bnk in.. kerana sy ragu2.. sy ad membuat semkn nama syrikt n no lesen tetapi tiada dalam senarai.. kerana sy ragu2 ..mereka memberi sy phostat ic ..jika menipu sy bolh buat laporan polis.. sy abaikn msj lgi sepruh…n mereka tetap bertya bila mahu bank in lgi sepruh..bru loan sy approve.. .. sy tidak berani untuk meneruskan..

Anonymous
    Guest

Sy pun hampir ditipu kejar duit activation acc rm350 sampai arini

Alc
    Guest

Hai
    Saya nk tnya sapa sapa tahu tak pasal CL Tong SOLUTIONs SDN BH sbb saya dah tnya kpkt semua ada Dan saya siap check lgi semua ada .tapi dia kata kena bayar 1500 utk apa eth saya lupa tapi saya minta gambar ic org yg chat saya dia bagi semua sekarang ni saya 50-50 percaya ada yg boleh jelaskan tak dekat sini saya ?dh lah buat business kena time pkp ni memang dah nak mati.( kalau ada syarikat yg real syarikat pinjaman boleh kongsi dengan saya

Sham
    Guest

So sebenarnya indera jaya ni scamm atau betul?

iPP
    Keymaster

Hai Alc, mengikuti undang-undang Malaysia, syarikat pinjaman berlesen yang sah tidak sepatutnya meminta anda membayar apa-apa wang pendahuluan. Anda boleh cuba memohon pinjaman daripada mana-mana syarikat yang tersenarai di bawah IPP. Semua syarikat di platform IPP memegang lesen sah dari KPKT dan mematuhi undang-undang di bawah Akta Pinjaman Wang 1951. Semoga anda dapatkan pinjaman yang dicari!

Anonymous
    Guest

Bos daa dapat duit loab tak..

Ata
    Guest

Ya.. Sya pun nak tanya soalan yg sama…

Wan
    Guest

Buat loan dgn company indera jaya management tu bole cye ke scamer

Lan90
    Guest

Indera Jaya management suruh saya buat pembayaran insurans RM565 dan saya pun bank in ke akaun CimB pemilik Muhammad Aziq Syafiq.. lepas buat pembayaran manager dia kata nak buat transfer la keakaun bank saya 30 minit lps tu dia call balik kata bank reject transfer drg kononnya saya ada ctos..kena clear nama dulu mesti bayar RM1200 saya hold terus bab xda duit.siap bagi gambar ic lgi agent tu ngan saya..tp saya x buat juga…saya nak ambil tindakan report polis sahaja baik…bab rasa tertipu la …..

Anonymous
    Guest

Mcm mana urusan kat indera jaya management

Nikman mohd
    Guest

Saya ada cuba mohon dengan indera jaya menagment…permohonan saya lulus,tapi saya kena buat stampin terebih dahulu sebanyak rm250 tu aprovekan loan saya.baru loan akan masuk dalam akaun….mcm mana tu ye…?

Tasha
    Guest

Saya nak tanya siapa pernah buat pinjaman dengan indera jaya management? And dpt tk loan ? Sbb saya dah buat banyak kali payment dekat indera jaya management

hana natasha
    Guest

Hi. Nak tanya awak pernah buat loan dengan indera jaya ke ? Dapat tk loan tu ?

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 138 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Login Register